Nipi i Oliver Ivanoviqit: Po gjykohen njerëzit që ndihmuan në krim, e që s’dihet kujt

Me rastin e mbajtjes së seancës së parë shqyrtuese për vrasjen e politikanit serb tha për televizionin N1 se “si aktakuza ashtu edhe procedura e cila po zhvillohet në Prishtinë përfshin vetëm disa njerëz që ndihmuan në kryerjen e krimit, nuk merret me autorët dhe me ata që e urdhëruan atë”.

“ Ne jemi në një situatë ku njerëzit që ndihmuan në komision të krimit po gjykohen. kë ndihmuan ata “, thotë ai.

Sipas tij, “tre vjet e gjysmë kanë mbetur në një vend”.

“Vetëm pas tre vjet e gjysmë kemi fillimin zyrtar të atij gjyqi, ne do të shohim se në cilin drejtim do të shkojë gjithçka, për fat të keq, kjo aktakuzë dhe kjo procedurë që po zhvillohet në Prishtinë përfshin vetëm disa njerëz që ndihmuan në kryerjen e kësaj krimi. janë ekzekutorë dhe kryesorë.

“Ne po vijmë në një situatë ku njerëzit që ndihmuan në kryerjen e një krimi po gjykohen dhe nuk dihet se kë ndihmuan”, deklaron Ivanoviq.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!