Italia kualifikohet në finale të Kampionatit Evropian ‘Euro 2020’

Italia është kombëtarja e parë që është kualifikuar në finale të Kampionatit Evropian të futbollit ‘Euro 2020’, shkruan Gazeta Rahoveci INFO. ‘Azzurët’ e kanë eliminuar Spanjën në gjysmëfinale vetëm pas ekzekutimit të penalltive me rezultat 4-2, pasi koha e rregullt dhe vazhdimet përfunduan me shifrat 1-1. Gjatë kohës së rregullt golin për italianët e ka realizuar Fererico Chiesa në minutën e 60’…

Source

error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker