Kurti takon përfaqësuesit e Kongresit Pan-Shqiptar Amerikan

Kjo u bë e ditur me anë të një komunikate për media nga zyra e kryeministrit, shkruan Rahoveci INFO.

Kurti me këtë rast theksoi rolin e rëndësishëm që mërgata ka në shtet-ndërtimin e Kosovës, si dhe mundësitë e bashkëpunimit dhe koordinimit me mërgatën.

Gjatë takimit u diskutua për nevojën e rritjes së përfshirjes së mërgatës në vendet pritëse, si dhe angazhimin e mërgatës në transferin e dijes, duke marrë për bazë njohuritë, ekspertizën dhe rrjetin që kanë krijuar ndër vite, thuhet në komunikatë. /Rahoveci INFO/

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!