Me këtë rezultat mbyllet pjesa e parë e ndeshjes mes Anglisë dhe Danimarkës

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes mes Anglisë dhe Danimarkës, që po luhet në kuadër të Kampionatit Evropian të futbollit ‘Euro 2020’, shkruan Gazeta Rahoveci INFO. Pas 45 minutave të parë rezultati është i barabartë 1-1. Mikkel Damsgaard e kaloi Danimarkën në epërsi në minutën e 30’ me një supergol nga gjuajtja e lirë, kurse anglezët e barazuan rezultatin në minutën e 38’ falë autogolit të kapitenit…

Source

error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker