Në Bruksel nis takimi i ekspertëve nga Kosova dhe Serbia

Në takimin trepalësh që po mbahet në ndërtesën e Shërbimit Evropian të Veprimit të Jashtëm po marrin pjesë; zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Bislimi, drejtori i të ashtuquajturës Zyre Serbe për Kosovë, Petar Petkoviq dhe emisari i BE-së për dialogun, Miroslav Lajcak, raporton Tanjug, transmeton Klakosova.tv.

Më parë, të dyja delegacionet patën takime bilaterale me Lajçakun.

error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker