Përfundon koha e rregullt në ‘Wembley’, ndeshja mes Italisë dhe Spanjës shkon në vazhdime

Ka përfunduar koha e rregullt e ndeshjes mes Italisë dhe Spanjës, e luajtur në kuadër të gjysmëfinales në Kampionatin Evropian të futbollit ‘Euro 2020’, shkruan Gazeta Rahoveci INFO. 90 minuta lojë në ‘Wembley Stadium’ në Londër janë mbyllur me rezultat të barabartë 1-1. Golin për italianët e ka realizuar Fererico Chiesa në minutën e 60’, kurse për spanjollët shënoi Alvaro Morata në minutën e 80’.

Source

error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker