Ambasadorja e Kosovës merr pjesë në inaugurimin e presidentit të ri të Izraelit

Demiri pret që gjatë presidencë së Herzog të forcohen raportet mes Kosovës dhe Izraelit.

Ajo falënderoi edhe ish-presidentin Ruvi për simpatinë e treguar për Kosovën në çdo takim.

“E nderuar që të marrë pjesë në ceremoninë e inaugurimit të presidentit të 11-të të Izraelit, Isaac Herzog në Knesset. Presim forcim të mëtejshëm të raporteve në mes të Izraelit dhe Kosovës përgjatë presidencës së Herzog. Falënderoj presidentin Ruvi për simpatinë që ka treguar për Kosovën në të gjitha takimet tona”, ka shkruar Demiri. /Rahoveci INFO/

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!