Angli-Itali, një holandez do të vendosë drejtësi në finalen e “Wembley”-t

Anglia siguroi për herë të parë finalen e Kampionatit Europian, pasi mposhti Danimarkën me rezultatin 2-1 pas 120 minutave lojë në “Wembley”, teksa nuk munguan polemikat për një penallti të dyshimtë të akorduar nga arbitri holandez Danny Makkelie. Megjithatë UEFA ka vendosur që një tjetër holandez, Bjorn Kuipers të vendosë drejtësi në finalen e madhe të 11 korrikut mes Anglisë dhe Italisë.

Source

error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker