Gërvalla publikon fjalimin e plotë të diskutimit në Dubrovnik: S’ka asnjë arsye ta fajësojmë BE-në për gabimet tona

Gërvalla-Schwarz e ka publikuar fjalimin e saj të plotë të mbajtur në forumin e së shtunës përmes një postimi në llogarinë e saj në ‘Facebook. Në fjalim, ndër të tjera, kryediplomatja kosovare e shfajëson BE-në për mos-liberalizimin e vizave, duke thënë se Kosova duhet të kryejë detyrat e saja në fushën e ligjit.

Ajo  ka folur edhe për çështjen e Mini-Schengenit, për çka është përplasur edhe me Sekretarin e Shtetit të Serbisë, Nemanja Staroviq. Ajo e ka cilësuar këtë projekt si “fals dhe kurth”.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!