Sonte finalja e ‘Euro 2020′, në Wembley Italia kërkon fitoren përballë Anglisë

E gjithë vëmendja e sportdashësve sonte do të jetë në Wembley të Londrës, aty ku në orën 21:00 luhet finalja e Euro 2020. Pas rrugëtimi një mujor me ndeshje spektakolare, me fitore dhe humbje, Evropa sonte do të mësojë kampionin e ri. Skuadra italiane do të kërkojnë të rikthehet në Romë me trofeun, të cilin për herë të fundit e kanë fituar në vitin 1968 Ndërsa, anglezët mund të shkruajnë historinë…

Source

error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker