​Të dy shënuan nga pesë gola, ja pse Ronaldo u shpall si golashënuesi i Euro 2020 para Patrick Schick

Sulmuesi i Portugalisë, Cristiano Ronaldo mund i ka luajtur vetëm katër ndeshje në Euro 2020, por ai megjithatë ka përfunduar si golashënuesi më i mirë i këtij turneu. Ronaldo hapi llogarinë e tij në Kampionatin Evropian me dy gola në fitoren 3-0 kundër Hungarisë, Më pas ai shtoi edhe një më shumë në totalin e tij në humbjen 4-2 ndaj Gjermanisë dhe më pas shënoi edhe dy herë nga pika e bardhë në…

Source

error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker