15 të plagosur pas festimeve të “çmendura” në Itali

Ka qenë një natë plot festë për italianët fitorja e Kupës së Europës. Një titull që i mungonte vendit prej vitit 1968 bëri që mijëra persona t’i drejtoheshin shesheve të qyteteve kryesore pas penalltive. “Disa me makina, disa me skuter dhe disa në këmbë, me bori dhe flamuj, festa ka vijuar përgjatë gjithë natës”, shkruan La Repubblica. Italianët sfiduan edhe masat antiCovid, ndërkohë një pjesë e…

Source

error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker