Italia shpallet kampione e Evropës

Kombëtarja e Italisë është shpallur kampione e re e Evropës, shkruan Gazeta Rahoveci INFO. Italianët në finalen e kanë mposhtur Anglinë vetëm pas ekzekutimit të penalltive me rezultat 3-2, pasi koha e rregullt dhe vazhdimet dy herë nga 15 minuta përfunduan me rezultat të barabartë 1-1. Figura tragjike e kësaj mbrëmje për ‘Tre Luanët’ ishte sulmuesi i ri i Arsenalit, Bukayo Saka, i cili humbi penalltinë…

Source

error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker