Propozimi interesant, Argjentinë-Itali të luajnë Superkupën Maradona

Superkupa Maradona është ideja më e re që vjen nga Argjentina. Mediat në shtetin amerikano-jugor, që triumfoi në Copa America, kanë hedhur idenë e një ndeshjeje me Italinë fituese të Kampionatit Europian. Ideja nënkupton një përballje mes kampionëve të sapo-shpallur në kontinentet përkatëse dhe kupa do të marrë emrin e legjendës argjentinase Diergo Armando Maradona, i cili u nda nga jeta më 25…

Source

error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker