Bislimi për deklaratat skandaloze të Gërvallës: Nuk e di për cilat deklarata po flisni

Ai është pyetur nga deputetja e LDK-së, Rrezarta Krasniqi lidhur me deklaratat e Gërvallës se “Kosova nuk i ka plotësuar kushtet për pranimin në BE dhe si pasojë nuk ka arsye për t’u fajësuar BE-ja”.

“Nuk po e di për cilat deklarata po i referoheni ju e kam të pamundur me ju përgjigj. Unë asnjë deklaratë të zonjës Gërvalla nuk i konsideroj të pamatura”, ka thënë ai.

Zëvëndëskryeministri Bislimi është duke raportuar në Komisionin për Integrime Evropiane  lidhur me ecurinë e  takimeve në Bruksel në kuadër të dialogut  në mes Kosovës dhe Serbisë.

 

error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker