Prishtina eliminohet nga Liga e Kampionëve

Skuadra e Prishtinës është eliminuar në raundin e parë kualifikues të Ligës së Kampionëve, shkruan Gazeta Rahoveci INFO. Kryeqytetasit e kanë humbur edhe duelin kthyes ndaj Ferencvarosit me rezultat 3-1, dhe me shifrat e përgjithshme 6-1 janë mënjanuar nga gara më prestigjioze për klube në Evropë. Në sfidën e zhvilluar sonte në stadiumin ‘Fadil Vokrri’, tri golat për ekipin hungarez i realizoi sulmuesi…

Source

error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker