Rui Patricio mbërrin në Romë për 11 milionë euro

Rui Patricio ka zbarkuar në Romë me një fluturim nga Lisbona dhe do të jetë blerja e parë e epokës “Mourinho&Tiago Pinto” në merkaton verore të verdhekuqve. Portieri portugez, ish-futbollist i Wolverhamptonit, transferohet te Roma për afërsisht 11 milionë euro plus bonuset. Ai do të kryejë ekzaminimet mjekësore dhe më pas do të nënshkruajë kontratë trevjeçare me pagë 3 milionë euro në sezon.

Source

error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker