Audi më i shpejtë në botë

Pasi Tesla prezantoi Model S Plaid si veturën me përshpejtimin më të mirë në garën e veturave rrugore, nuk u desh shumë për të pritur një përgjigje.

Kjo është bukuroshja e Audi A7 Sportback, në edicionin RS.

Por, ndryshe nga RS, i cili me gjashtëqind kuaj fuqi tregon qartë një karakter sportiv, kjo Audi shkon një hap më tej dhe hyn në territorin e veturave hipersportive.

Besoni ose jo, kjo RS7 me katër vende arrin 100 km / orë në vetëm 2.4 sekonda.

Është po aq mbresëlënëse në sprint nga 100 në 200 km / orë, për të cilën duhen vetëm 4.63 sekonda.

The post Audi më i shpejtë në botë appeared first on Njeshi.

error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker