Gazetari “zbulon” rrenën e zv/ministrit të VV-së për 5 eurot shtesë në regjistrim të veturave

Shabani ka publikuar dokumentet ku shihet se kjo marrëveshje ishte anuluar nga qeveria e mëparshme dhe procesi ishte i anuluar në momentin kur Durmishi kishte marrë detyrën.

“Hysen Durmishi nuk po e thote te verteten per “taksen” 5 euro kur po thote se nuk patem qare pa e nenshkru”, thotë Shabani.

“Infokusi ka zbulu se i tere procesi ka qene i anuluar kur ka ardh ne pushtet Durmishi me shoke. Madje per kete pune ka qene i njoftum prej zyres ligjore, sic edhe shihet ne dokumente”, shtoi ai.

Tutje Shabani pyet se pse ishte e nevojshme që me ngulm të nënshkruhet kjo marrëveshje.

“Pyetja eshte: Cfare zori pate me nenshkru?”, përfundon shkrimin ai.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!