Përkrahësja e Vetëvendosjes emërohet Drejtoreshë e Burimeve Njerëzore në Telekom

Sylaj, e cila nga sot erdhi në këtë pozitë në Telekom, është përkrahëse e Lëvizjes Vetëvendosje.

Në profilin saj e në Facebook, ajo nuk e ka fshehur përkrahjen për VV-në, teksa publikoi edhe foto me moton e kësaj partie në mbishkrim “Krejt dhe drejt”.

Duhet përkujtuar që Lëvizja Vetëvendosje ndër vite pati kritikuar drejtuesit e shtetit të cilët bënin emërime partiake e familjare.

Por akuza të ngjashme tani ka në drejtim të Vetëvendosjes, parti kjo e cila për të disatën herë po akuzohet për emërime familjare e partiake.

Nuk dihet se si Sylaj u emërua në postin e drejtoreshës së Burimeve Njerëzore, apo një nga dikasteret me të rëndësishme të Telekomit të Kosovës.

Më parë Vetëvendosje vazhdimisht ka kritikuar qeveritë e kaluara për ndikimin e tyre në dështimet që pati Telekomi i Kosovës./Rahoveci INFO/

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!