Android 11 do të ju lejojë përdoruesve të luajnë lojëra gjatë shkarkimit të tyre

Google ka njoftuar një tipar të ri të shkëlqyeshëm për sistemin e tij të ardhshëm operativ Android 12.

Përdoruesit e Android 12 do të jenë në gjendje të luajnë lojëra nga momenti kur i shkarkojnë ato.

Në rastin e lojërave veçanërisht të mëdha, kjo veçori do të jetë shumë e dobishme sepse përdoruesit nuk do të duhet të presin gjatë për të hyrë në lojë dhe për të filluar argëtimin.

Google vuri në dukje hyrjen e shpejtë në lojëra si një avantazh dhe ndryshimi është shumë i dukshëm.

Informacioni u konfirmua gjatë Samitit të Zhvilluesve të Google për Lojërat 2021.

Android 12 sjell gjithashtu një numër ndryshimesh të tjera të mëdha, përfshirë dizajnin e tij. /Njeshi/

The post Android 11 do të ju lejojë përdoruesve të luajnë lojëra gjatë shkarkimit të tyre appeared first on Njeshi.

error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker