Rahoveci e Gjakova pa rrymë, shkak reshjet e shiut

Reshjet e shiut kanë shkaktuar dëme edhe në kryeqytetin e Kosovës.

Lexues të Gazetës Express kanë siguruar pamje nga momenti i reshjeve të shiut në lagjen Pejton në Prishtinë, ku shihen rrugë të përmbytura si pasojë e tyre.

Erërat e forta dhe reshjet e dendura të shiut kanë shkaktuar probleme nëpër qytete të tjera.

KEDS ka njoftuar se aktualisht qyteti i Gjakovës, Malishevës dhe Rahovecit janë në mungesë të furnizimit me rrymë si pasojë e reshjeve.

Reshjet e shiut kanë shkaktuar telashe edhe në Gjilan, ku si pasojë është obliguar edhe evakuimi i shtëpive nga gjilanasit.

Sipas kryetarit të Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, komuna ka bërë intervenim në 25 raste të ndryshme nga 52 thirrje që kanë pranuar institucionet komunale të emergjencave.

error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker