Musliu mbështet Sami Lushtakun: Ka fituar 96% të votave në Skenderaj pa bërë asnjë minutë fushatë

Ajo ka thënë se beson në fitoren e Lushtakut në këtë komunë.

Musliu ka deklaruar se Lushtaku kishte fituar këtë komunë bindshëm pa bërë fushatë fare, ndërsa ka shtuar se PDK-ja ka punuar shumë në këtë qytet që ishte i shaktërruar pas lufte.

“Unë të them një gjë, Sami Lushtaku nuk njihet për humbje. Duke pasur parasysh sfidat që ka kaluar, ai është një atdhetar i kalitur. Pasi të jesh kryetar i një treve apo komune që ka qenë tërësisht e shkatëruar nga lufta dhe të ndërtosh gjithcka nga fillimi duhet shumë punë. Kam pasur fatin të punojë me të dhe e di punën e tij dhe vullnetin. Thash edhe një herë, zoti Lushtaku nuk ka qenë asnjë minutë në fushatë dhe kishte arritur të merrte 96% të votave. Mbështetjen që e ka marrë gjatë këtyre ditëve, mendoj që tregojnë” tha ajo në T7.

Kujtojmë se kryetari i Drenasit, Ramiz Lladrovci, kishte deklaruar se Sami Lushtaku do të tërhiqet nga gara për kryetar të Skenderajt, për t’i lëshuar rrugën Bekim Jasharit, por një gjë e tillë ishte mohuar nga vetë Lushtaku.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!