Abdixhiku uron myftiun Tërnava: Kurban Bajrami na mëson për solidaritet

“Është një festë që na mëson për solidaritet, bashkëpunim dhe dhembshuri të atyre që janë në nevojë dhe duke mirëkuptuar natyrisht gjendjen e tanishme të pandemisë dhe mungesës së besimtarëve për të ushtruar ritet fetare shpresojmë që një gjendje e tillë të përfundojë sa më parë dhe t’i kthehemi normalitetit sa më shpejt”, tha ai.

Qysh nga mëngjesi Bashkësinë Islame të Kosovës e kanë vizituar krerët e subjekteve politike dhe fetare në Kosovës./Rahoveci INFO/

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!