Paraqitja e skuadrave kosovare në Evropë? Flasin analistët kosovarë

Prej vitit 2016 kur Kosova u pranua me të drejta të plota në UEFA e FIFA, klubet kosovare marrin pjesë në garat evropiane, shkruan Gazeta Rahoveci INFO. Trepça ‘89 si kampione e Superligës dhe Prishtina si nënkampione e përfaqësuan vendin në arenën ndërkombëtare për herë të parë. Këtë sezon në Evropë kanë dalë tri skuadra, Prishtina si kampione, Drita si nënkampione dhe Llapi si fitues i Kupës.

Source

error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker