Zyrtare: Arsenali e transferon Albertin

Klubi i Arsenalit po vazhdon ta përforcoj skuadrën për sezonin e ri të Premierligës, shkruan Gazeta Rahoveci INFO. ‘Topçinjtë’ pasditen e së hënës e kanë prezantuar mesfushorin belg, Albert Sambi Lokonga. Lokonga ka nënshkruar kontratë me ekipin londinez dhe ka zgjedhë ta bartë numrin 23 në fanellë. Ai prej vitit 2017 është pjesë e skuadrës së madhe nga Belgjika, Anderlecht. Albert Sambi Lokonga pritet…

Source

error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker