Historike: Kosova debuton me fitore në garat ndërkombëtare

Kosova A (F) ka debutuar me fitore në garat ndërkombëtare. Vashat kosovare kanë triumfuar ndaj Qipros 68:70 (16:23, 18:11, 24:18, 10:18), në ndeshjen e zhvilluar në Nikozia, në kuadër të Kampionatit Evropian për Shtete të Vogla. Fillimi ishte i baraspeshuar, dhe më pas vashat dardane morën lojën në duar, duke qenë në epërsi, ku më e larta ishte 14:21, kurse çereku i parë përfundon 16:23.

Source

error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker