Lojërat Olimpike mund të anulohen shkaku i koronavirusit

Udhëheqësi i komitetit për organizim të Lojërave Olimpike Verore, Toshiro Muto, ka thënë se nuk mund të përjashtojë mundësinë e anulimit të këtij organizimi, që pritet të nisë në tri ditë, nëse ka ndonjë shpërthim të koronavirusit. Muto ka thënë më 20 korrik se organizatorët janë duke analizuar nga afër të dhënat rreth pandemisë dhe se ai vetë është në kontakt me zyrtarë tjerë për të marrë vendime…

Source

error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker