Gjoshi i PDK-së: Haki Abazi po kërcënon BE-në, kush e ka mësuar të flasë kështu?

Duke shpërndarë deklaratat e Abazit i cili ka thënë se mosnjohja e pavarësisë së Kosovës është rrezikim i ombrellës së sigurisë së BE-së, Gjoshi ka thënë se kjo është gjuhë jo-miqësore me shtetet anëtare të BE-së.

“Cili është qëllimi i kësaj deklarate kërcënuese? Kush e ka mësuar të flaës kështu? A pajtohet Albin Kurti me këtë mendim të bashkëpartiakut të tij?”, ka shkruar Gjoshi në Facebook, transmeton Rahoveci INFO.

Gjoshi ka thënë se me këtë gjuhë po krijohen barrier mes shtetit të Kosovës dhe shteteve të tjera.

Ai ka thënë se Kurti po dëshmon mungesën e vizionit me njerëzit që ka zgjedhur t’i qëndrojnë afër vetes.

Kujtojmë se Haki Abazi aktualisht është deputet në Kuvendin e Kosovës dhe Kryetar i Komisionit Parlamentar për Politikë të Jashtme. /Rahoveci INFO/

Postimi i plotë:

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!