Syla për pezullimin e tiketës 5 euroshe: I ngjanë moteleve, pushimi 5 euro, fjetja 10 euro

Syla në Pressing të T7 ka thënë se ky vendim i ngjanë ofertave të hoteleve e moteleve ku pushimi është 5 euro e fjetja 10 euro.

“I përngjane hoteleve, moteleve pushimi 5 euro, fjetja 10 euro. Në Vetëvendosje thonë s’mund të bëjë askush kurrgjë se Albini pyetet për krejt, e kur bëhet ndonjë gabim si ky i Durmishit thonë Albini se ka ditë”, ka thënë Syla.

Zëvendësministri i Infrastrukturës, Hysen Durmishi, sot ka marrë vendim që të pezulloj marrëveshjen për tiketa ngjitëse në automjete, deri në marrjen e një vendimi tjetër përfundimtar për këtë çështje.

Ai ka thënë se pas nënshkrimit të marrëveshjes dhe vëmendjes së madhe të opinionit publik ka gjetur dokumente e raporte që janë kontradiktore me njëra tjetrën.

“Unë jam bazuar në dy dokumente të rëndësishme para se të nënshkruaja marrëveshjen e ato janë: Raporti i auditorit të brendshëm të ministrisë dhe opinioni i zyrës ligjore të Kryeministrisë i datës 20.01.2020, i harmoniziar me zyret ligjore të MI, MAP dhe MD. Vendimin përfundimtar do ta marrim pas rishikimit të funksionimit të sistemeve dhe standardeve të kontrolleve të brendshme të ministrisë”, ka shkruar ai në Facebook.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!