Trofe dhe histori: Këto janë informacionet e plota për Feyenoordin, kundërshtarin e Dritës

Feyenoord Rotterdam është kundërshtari i sotëm i Dritës në UEFA Conference League. Feyenoord është një nga klubet më të suksesshme në futbollin holandez, duke fituar 15 tituj Eredivisie, 13 Kupa KNVB dhe 4 Johan Cruyff Shields. Në planin ndërkombëtar, ajo ka fituar një Kupë Evropiane, dy Kupa UEFA dhe një Kupë Ndërkontinentale. Klubi ka luajtur vazhdimisht në nivelin e lartë të sistemit holandez…

Source

error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker