Samsung Galaxy M21 2021 Edition ka tre kamera, mësohet çmimi që do të ketë

Modeli Galaxy M21 i vitit të kaluar i Samsung mori pasardhësin e quajtur Galaxy M21 2021 Edition.

Modeli i ri nuk sjell shumë përmirësime ndaj paraardhësit të tij. Ai ndryshon në një dizajn pak më të ndryshëm të panelit të pasmë dhe kamerës kryesore, e cila tani përdor sensorin GM2 të Samsungut prej 48 MP. Gjithashtu, tani ekziston ndërfaqja One UI 3.1 Core e bazuar në Android 11.

Specifikimet e tjera kanë mbetur të njëjta, pasi telefoni inteligjent mundësohet nga një procesor Exynos 9611 dhe ka një ekran 6.4 inç FullHD + Super AMOLED dhe një bateri 6,000 mAh që mbështet karikimin 15W. Një sensor i gjurmës së gishtit është montuar në panelin e pasmë.

Në pjesën e përparme është një kamerë selfie 20 MP, dhe në pjesën e pasme është kryesore me 48 MP, e cila vjen me një ultra të gjerë 8 MP dhe një sensor thellësie prej 5 MP.

Samsung Galaxy M21 2021 Edition është në dispozicion i zi dhe i kaltër, si dhe në versione me 4 GB RAM dhe 64 GB memorie të brendshme dhe 6 GB RAM dhe 128 GB hapësirë të brendshme. Ato shiten me një çmim prej 140 dhe 165 euro. /Rahoveci.INFO/

The post Samsung Galaxy M21 2021 Edition ka tre kamera, mësohet çmimi që do të ketë appeared first on Rahoveci.INFO.

error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker