Zyrtari i LDK-së: Çdo ditë po takojmë ish përkrahës të VV-së që po kthehen në LDK

Hoti fitoren e Vetëvendosjes e quajti frymë mashtruese të kësaj partie duke thënë se përkrahja qytetare për ta është çdo ditë e në rënie.

“Ishte një frymë mashtruese e vet Vetëvendosjes dhe ajo për ditë e më tepër është në rënie sepse edhe qytetarët e panë se ajo nuk është një realitet ajo nga e cila u mashtruan”, u shpreh Hoti në “Edicioni Special” në Klan Kosova.

Tutje, ai tha se po takojnë çdo ditë ish përkrahës të Vetëvendosjes e që po kthehen në LDK.

“Ne, çdo ditë kontaktojmë me qytetarët dhe pakënaqësia e tyre është jashtëzakonisht e madhe e ne do të marrim votë edhe nga PDK-ja edhe nga NISMA edhe nga Vetëvendosja. Ne çdo ditë takojmë edhe ish përkrahës të Vetëvendosjes që po kthehen në Lidhjen Demokratike të Kosovës”, tha ai.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!