Medalja e bronztë për Kosovën

Kosova A e ka mundur Maltën 70:60 (19:26, 18:13, 11:13, 22:8), duke fituar medaljen e bronztë dhe ka përfunduar e treta në Kampionatin Evropian për Shtete të Vogla. Kjo ishte hera e parë që vashat e Kosovës luajnë në garat ndërkombëtare, shkruan FBK, përcjell GazetaBlic Sport. Fillimi i ndeshjes ishte i baraspeshuar, më pas Malta krijoi epërsi deri në gjashtë e shtatë pikë, derisa çerekun e parë e…

Source

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker