Deklarata emocionuese e nënës së Nora Gjakovës pasi e bija e saj fitoi medaljen e artë olimpike

Nora Gjakova mëngjesin e së hënë ka arritur ta fitoj medaljen e artë në Lojërat Olimpike ‘Tokyo 2020’ që po mbahen në Japoni, shkruan Gazeta Rahoveci INFO. Xhudistja pejane bëri krenar familjen e saj dhe mbarë popullin e Kosovës me triumfin në kategorinë deri 57 kilogramë. Për suksesin historik të Norës, ka folur nëna e saj, Elvana, e cila është shprehur shumë e gëzuar me triumfin e bijës së saj.

Source

error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker