U godit nga çekiçi në stërvitje, humb jetën atletja 19-vjeçare

Hedhësja e çekiçit, Alegna Osorio ka humbur jetën nga dëmtimet në kokë, të marra në një incident në stërvitje. Lajmin e njoftoi Instituti Kombëtar i Sportit Kuban. 19-vjeçarja Osorio u godit nga një çekiç në stadiumin olimpik në Kubë në prill dhe luftoi deri sot për jetën, pa mundur ta fitojë këtë betejë. Osorio ishte pjesë e Lojërave Olimpike për të rinj dhe u rendit e katërta në Buenos Aires…

Source

error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker