Petkoviq për reciprocitetin: Kurti po e shkatërron dialogun dhe gjithçka të arritur

Ai ka thënë se Kurti me këtë e shkatërron direkt procesin e dialogut dhe gjithçka për çfarë të dy palët janë dakorduar në të kaluarën.

Për më tepër, Petkoviq ka thënë se me vendosjen e reciprocitetit do të destabilizohej situata në rajon, raporton Kosovo-online.

“Çështja e të ashtuquajturit reciprocitet është një eufemizëm i ngritjes së barrierave të reja ekonomike të cilave Kosova ia kishte vendosur Serbisë me taksën 100 përqind”.

“Në vend se ta paralajmëroj lëvizje të njëanshme të cilat e bllokojnë dialogun, Kurti të zbatojë marrëveshjet e arritura, si atë për themelimin e asociacionit të komunave serbe”.

error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker