Krasniqi: Kosova në Tokio ka qenë temë e diskutimit nga gjithë bota

Ekipi olimpik i xhudos tashmë ka ateruar në Aeroportin “Adem Jashari”. Dy kampionet olimpike nga Tokyo 2020, Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova tashmë kanë shkelur në tokën dardane, shkruan Gazeta Express. Në konferencën për media që po mbahet në Aeroportin Adem Jashari, ka folur edhe Presidenti i KOK-ut, Ismet Krasniqi. ai ka thënë se Kosova u njoh ndërkombëtarisht pas fitoreve të saj në Tokio.

Source

error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker