“Mos i jep fuqi zjarrit”, Ministria e Bujqësisë me apel për qytetarët

Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural përmes një komunikate për media ka apeluar te qytetarët për kujdes maksimal në ruajtjen e pyjeve. Nga kjo ministri u kanë kërkuar qytetarëve që të mos ndezin zjarre, duke thënë se një veprim i till është i dënueshëm me ligj. Po ashtu, nga kjo ministri kanë apeluar tek të gjitha institucionet përgjegjëse duke filluar nga komunat…

Source

error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker