Bedri Hamza: Po punoj që ta fitoj Mitrovicën qysh në raundin e parë

Ai ka thënë se ka një ekip të jashtëzakonshëm me djem e vajza të reja të kualifikuar dhe një kombinim të moshave, gjinive e profesioneve të ndryshme.

“Listën e kemi në fazën finale. Lista do të jetë reprezentative me njerëz profesional, të pastër dhe asnjë në listë nuk do të ketë vend që ka pas çfarëdo probleme ligjore”, ka thënë Hamza.

Më tutje, Hamza thotë se do t’ua ofroj qytetarëve të Mitrovicës një program shumë të mirë, racional, të afatizuar.

Ai është zotuar se do të bëjë një fushatë shumë korrekte dhe dinjitoze.

Deputeti i PDK-së ka shprehur respekt për të gjithë kandidatët në garë për kryetar të Mitrovicës.

Lidhja Demokratike e Kosovës e ka kandiduar Armend Agollin për kryetar të kësaj komune.

Në anën tjetër, Agim Bahtiri ka thënë se do të jetë sërish në garë për të parin e këtij qyteti, por që ende nuk është zyrtarizuar nga Lëvizja Vetëvendosje.

Ballina
Raporto
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker