Blerim Vela dhe Marko Gjuriq replikojnë se Osmani apo Vuçiq kanë pasur më shumë vizita jashtë shtetit

”Që prej marrjes së mandatit në prill 2021, Presidentja Vjosa Osmani ka pasur dy vizita biletarale në Estoni dhe Austri për të promovuar rrugën euro-atlantike të Kosovës. Në të njëjtën kohë, Presidenti i Serbisë, Vuçiq, nuk ka pasur vizita bilaterale jashtë shtetit. Ai në vend të kësaj zhvillon takime me Millorad Dodik dhe nxit tensione në rajon”, ka shkruar Vela në llogarinë e tij në Twitter.

Këtë pohim Gjuriq e ka klasifikuar si gënjeshtër, duke numëruar liderët që Vuçiq ka takuar.

”Aspak mirë të shpërndahen gënjeshta nga Vela. Nga takimet me Macron, Zeman, Babish, Pahor, Radev, Zaev dhe Ramën, vizitat në Poloni dhe Emirate të Bashkuara Arabe, sikure në Bosnjë, në vetëm pak muaj, Vuçiq ka më shumë takime dhe vizita sesa presidentja juaj do të zhvillojë tërë mandatit të saj”.

Ballina
Raporto
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker