Kadrijaj: Është absurditet që janë hequr mëditjet për zjarrfikësit, policët, mjekët e ushtarët

Ajo tha se Qeveria e Kosovës duhet ta ngrisë shkallën e gatishmërisë që tu dal në ndihmë qytetarëve dhe kryetarëve të komunave që janë të prekura nga zjarret.

Kadriaj tutje ka thënë se kryeministri duhet të trajtojë në formë më të dinjitetshme këto kategori.

“Është absurditet që kjo qeveri zjarrfikësve policëve dhe ushtarëve u ka hequr mëditjet që i kanë pasur dhe që u kanë takuar me ligjin anti-COVID . Zotëri kryeministër ju duhet t’i trajtoni në mënyrë të dinjitetshme këto kategori sepse kur po kemi nevojë për ta ne po i thërrasim dhe po janë në nivel të detyrës në fushat në shuarje të zjarreve”, tha ajo. /Rahoveci INFO/

Ballina
Raporto
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker