Prishtina mposhtë kampionin e Norvegjisë, vazhdon ëndrra e kualifikimit në Conference League

Prishtina ka shënuar një fitore jashtëzakonisht të rëndësishme sonte ndaj Bodo/Glimt me rezultat 2-1. Edhe pse ishte në disavantazh, ekipi nga kryeqyteti e mori vetën dhe triumfoi në fund me golat e Otto John dhe Marius Lode. Pas një jave do të zhvillohet ndeshja e kthimit. Në rast të kualifikimet, Prishtina luan me humbësin e ndeshjes Mura – Zalgiris Vilinus.

Source

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker