Presidenti i Shqipërisë dekoron xhudistet e arta, Krasniqin e Gjakovën para presidentes së Kosovës

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka njoftuar se ka dekoruar me dekoratën “Nderi i Kombit’, xhudistet, Nora Gjakova, Distria Krasniqi dhe trajnerin e tyre Driton Kukaj, pas fitimit të medaljeve të arta në Lojërat Olimpike “Tokyo 2020”. Ndonëse ka një javë, që xhudistët janë kthyer në Kosovë një dekoratë tjetër që u paralajmërua nuk është bërë ende nga presidentja e vendit, Vjosa Osmani.

Source

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker