Daut Haradinaj premton formimin e Policisë së Kryeqytetit

Ai ka theksuar se vitëve të fundit është vërejtur dhuna e shtuar nëpër shkolla.Dhe sipas tij, kjo situatë dobtë trajtohet me shumë prioritet.

Postimi i plotë i Haradinajt:

Gjatë këtyre viteve është vërejtur dhuna e shtuar në shkolla dhe përdorimi i narkotikëve të ndryshëm.Kjo situatë do të trajtohet me shumë prioritet në qeverisjen e ardhshme të kryeqytetit.

Zbatimi i Ligjit për Kryeqytetin do jetë top prioritet dhe kjo do ndikojë direkt në siguri, duke formuar Policinë e Kryeqytetit. Vendosja e kamerave në tërë kryeqytetin, do të krijojë ambient të sigurtë për të gjithë qytetarët.

#eparaPrishtina!

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!