Zyrtarizohet marrëveshja e sponsorizimit të Ligës së Parë

10 gusht, 2021 – Sot presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi dhe pronari i kompanisë “Viva Fresh” Xhevdet Rexhepi, e zyrtarizuan marrëveshjen për sponzorizimin e Ligës së Parë. Nga kjo kontratë e lidhur ndërmjet FFK-së dhe kompanisë “Viva Fresh” do të përfitojnë 20 klubet e Ligës së Parë të të dyja grupeve. Në bazë të marrëveshjes së arritur palët u dakorduan që Liga e Parë në…

Source

error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker