Martiri Nue Jakaj mbetet një figurë e kompletuar me një përjetësi të pavdekshme historike

Shkruan: Lekë MRIJAJ Veprimtari ynë shqiptarë, militanti e admiruesi i Ballit Kombëtar, lugdrinasi, Tomë Jakaj (biri i Nue Jakajt) e familja e tij aristokrate me vendbanim të përhershëm në Bronx të Amerikës, sot, me 7 gusht 2021 në kuadër të njëqind e njëzet e pesë vjetorit të lindjes, kujton me nderim dhe respekt të thellë, […]

The post Martiri Nue Jakaj mbetet një figurë e kompletuar me një përjetësi të pavdekshme historike appeared first on Rahoveci INFO.

error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker