“Vitia është politikan i shtirur, votuesi i Prishtinës duhet ta refuzojë”

Zogaj, përmes një postimi në Facebook thotë se Vitia ka treguar gatishmëri për punësime familjare, derisa shton se ministri i Shëndetësisë është politikan që s’merr përgjegjësi për humbjet e as merita për fitoret.

“Si i tillë, ky është i dëmshëm jo vetëm për qeverisjen e Prishtinës, por dhe për partinë që e kandidon. Prandaj, buzeqeshja plastike e tij duhet me u refuzu nga votuesi i Prishtinës bashkë me demagogjinë e ndryshimit”, ka shkruar ndër të tjera Zogaj.

Reagimi i plotë :

“LV per here te trete po e kerkon voten me e qeverise Prishtinen. Ne dy pale zgjedhjet e fundit lokale, e ka fitu Prishtinen. Dmth 8 vite qeverisje. Per kete periudhe s’munden me u numeru 8 projekte serioze. Ndaqi themi edhe 4 ne 4 vitet e para. Demagogjia e kifleve dhe qumeshtit Vita nuk funksionoi. Ne fakt doli te ishte iniciative e mykur. Kandidati i saj ne keto zgjdhje, (A Vitia) eshte nje politikan shterp. I shtirur. Monoton. Ka nje buzeqeshje plastike. Ka tregu gatishmeri te madhe te nepotizmit. “Rehatimi” i motres dhe cikes se axhes se Liburn Aliut (minister bandit edhe ky) ne ministri, jane shembujt qe dihen. Ka shume qe s’dihen. I gatshem te bije nen hijen e Kurtit kurdo qe ai s’ndihet rehat me ndonje pune. Eshte soji i politikanit qe as nuk merr pergjegjesi per humbjet, e as merita per fitoret. Si i tille, ky eshte i demshem jo vetem per qeverisjen e Prishtines, por dhe per partine qe e kandidon. Prandaj, buzeqeshja plastike e tij duhet me u refuzu nga votuesi i Prishtines bashke me demagogjine e ndryshimit”. /Rahoveci INFO/

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!