Abrashi kundër vendosjes së refugjatëve afganë në Prizren, kërkon lokacion tjetër

Ai në një postim në Facebook ka thënë se ish-kampi gjerman në Prizren tashmë është destinuar si Qendër e Inovacionit dhe Trajnimeve dhe përqendrimi i një numri të madh të njerëzve aty nuk do të mundësojë kushte të mira për refugjatët.

“Izolimi do të bëhej i pashmangshëm dhe kjo gjë nuk është humane. Të shqyrtohet ndonjë lokacion tjetër”, ka shkruar ai.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker