Bekim Jashari: S’i kemi kërkuar askujt mbështetje apo tërheqje të kandidaturave

“Kështu bashkëpunimin dhe përkrahjen vazhdoj ta kërkoj vetëm nga qytetarët, nga sovrani që vendos për fatin e komunës sonë për 4 vitet e ardhshme.”

“Tani kur po bëhen publike kandidaturat e partive politike për kryetar të Skenderajt, deklaroj me sinqeritetin më të madh që as unë dhe as bashkëpunëtorët e mi nuk kemi pasur asnjë takim, asnjë të vetëm, me ndonjë parti politike për të kërkuar mbështetje apo tërheqje të kandidaturave të tyre”, ka shkruar Jashari në llogarinë e tij në Facebook.

Më tej, ai thoë se për asnjë çmim apo rezultat nuk ka pranuar dhe nuk do të pranojë që të kandidojë si i nominuar nga ndonjë parti politike.

“Me 17 tetor do të dëshmojmë që Skenderaj është i bashkuar dhe vizionar për të ardhmen tonë, në jetësim të idealit të dëshmorëve e heronjve për zhvillim ekonomik e mirëqenie për të gjithë”, ka shkruar Jashari.

Kujtojmë se sot nga gara për të parin e Skenderajt është tërhequr ish kandidati i VV-së për këtë post, Hysni Mehani.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!